Grupa teatralna „Wikingowie”

GRUPA TEATRALNA WIKINGOWIE prowadzona jest przez aktorkę Teatru Nowego w Poznaniu, Dorotę Abbe. Powstała w 2013 roku przy Ośrodku dla Bezdomnych w Szczepankowie. Wszyscy członkowie grupy byli wówczas mieszkańcami Ośrodka.
Ich pierwszy spektakl „Powrót Wikingów” opowiadał o kolejach losu ludzi bezdomnych, o różnych przyczynach bezdomności, o ich marzeniach i planach. Panowie poprzez swój spektakl chcieli pokazać, że nie są ludźmi drugiej kategorii, chociaż często tak właśnie się ich postrzega.
Drugie przedstawienie, „Nibylandia”, mówi o wychodzeniu z bezdomności. Zagubieni Chłopcy, zasiedziali w tytułowej Nibylandii, odkrywają, że są już dorośli i dojrzewają do decyzji, by wydostać się z przeklętego miejsca, w którym tkwią od lat. Rozumieją też, że sami tę decyzję muszą podjąć, że nikt za nich tego nie zrobi. Scenariusz „Nibylandii” okazał się proroczy. Wszyscy członkowie grupy opuścili Ośrodek, pracują, usamodzielnili się.
Obecnie zaczynają pracę nad spektaklem o punktach zwrotnych, przypadkach, które decydują o tym, jak dalej potoczy się życie.